STRONY

wtorek, 23 grudnia 2014

Świąteczny Berlin ♥ (część 2) - Centrum miasta, jarmark i Tauentzienstraße

W poprzedniem poście mogliście zobaczyć jarmark bożonarodzeniowy na Spandau, a dziś pokażę Wam inną część Berlina. Właściwie zobaczycie kilka różnych miejsc :)

W niedzielę 14 grudnia postanowiliśmy wybrać się do centrum Berlina, żeby zobaczyć jak tam wyglądają świąteczne dekoracje. Najpierw wybraliśmy się na Hauptbahnhof, gdzie podziwialiśmy ogromną choinkę przystrojoną na fioletowo ♥ Byłam oszołomiona jej widokiem. Potem pojechaliśmy pod Bramę, gdzie była kolejna piękna, duża choinka. Wróciliśmy z powrotem na dworzec i postanowiliśmy pójść do naszej ulubionej piekarni BackWerk. Zjedliśmy tam pyszne bułki i ciastka, popijając ciepłymi napojami. A następnie udaliśmy się w okolice Ku'damm na najpiękniej przystrojoną ulicę jaką kiedykolwiek widziałam - Tauentzienstraße. Był tam Weihnachtsmarkt (przy Gedächtniskirche) oraz mnóstwo lampek rozwieszonych na wszystkich drzewach wzdłuż całej ulicy. Przystrojone budynki, nawet dźwigi! Mnóstwo choinek i różne świetlne figury. Na koniec naszego pobytu tam zjedliśmy tajski kubek. Pierwszy raz jadłam coś takiego i byłam zachwycona smakiem. Makaron tajski z kiełkami i warzywami w pysznym, mocno przyprawionym sosie. No, ale dość o wrażeniach smakowych. Zobaczcie te wszystkie piękne choinki i lampki na własne oczy! ♥


Ogromna choinka na Hauptbahnhof - dworcu głównym Berlina.


Unter den Linden.
Pariser Platz i Brandenburger Tor (Plac Paryski i Brama Brandenburska) oraz kolejna duża choinka, tym razem żywa.Weihnachtsmarkt an der Gedächtniskirche - jarmark przy Kościele Pamięci Cesarza Wilhelma.Gedächtniskirche


Europa Center.

Fontanna - Weltkugelbrunnen. Teraz wyłączona i przystrojona lampkami.

Tauentzienstraße - chyba najpiękniej przystrojona ulica Berlina. Posiłek na sam koniec tego pięknego wieczornego wypadu :) Tajski kubek - pychota! :)
Uwielbiam Berlin w grudniu ♥ Mogłabym każdego wieczora wychodzić gdzieś na miasto i fotografować kolejne tak piękne świąteczne zakątki :)


Pozdrawiam ciepło i świątecznie! Ho Ho Ho! :D ;)

6 komentarzy:

Dziękuję za każdy komentarz i odwiedziny :)